Skip to Content

Saha Operasyonları

Konumun gücü her yerde

Saha faaliyetlerinde konumsal zekanın gücü ile verimliliği sağlayın

Saha işgücü faaliyetlerinde koordinasyonu ve operasyonel verimliliği artırmak için konumun gücünü kullanın. Kağıda bağımlılığı azaltın, hatta ortadan kaldırın. Hem saha çalışanlarının hem de ofis çalışanlarının, hataları azaltmak, üretkenliği artırmak ve bütçeden tasarruf etmek için aynı doğrulukta verileri kullandığından emin olun.

Konum-Etkin Alan Etkinlikleri

Modern iş akışlarını benimseyin
Kağıda bağımlılığı azaltın ya da bitirin
Veri doğruluğunu arttırın
Doğru, güvenilir ve erişilebilir veri elde edin
Zamandan ve paradan tasarruf edin
Saha odaklı işlerde verimliliği optimize edin
Konumsal bakış açısı kazanın
Azami etkiyi sağlamak için kaynakları tahsis edin
Durumu gerçek zamanlı izleyin
Kararları bildirmek için zengin panelleri kullanın

Amaca yönelik birlikte çalışan uygulamalar

Kurumlar, internet erişimi olan ya da olmayan her türlü ortamda saha faaliyetlerini destekleyen mobil uygulamalarla sayısız avantaj elde eder. Kullanımı kolay bu uygulamalar, çözümü software-as-a-service (SaaS) çözümü şeklinde ya da güvenlik duvarınızın arkasında dağıtılabilir.

Planla

Ofis ve saha ekibinizin birlikte çalışmasını sağlayın. İşin nerede yapılması gerektiğini anlamak, etkin bir şekilde koordine etmek ve kaynakları dağıtmak için konumun gücünden yararlanın. Mevcut yetkili verileriniz, saha etkinlik planlamasının bel kemiğidir.

ArcGIS Online
Workforce for ArcGIS

Rotala

Verilerinizi yollarınızı çevrimdışıyken bile yönetin. En verimli rotaları kullanarak zamanınızı doğru planlayın. Sürücüler; araç tipini, rota boyunca oluşan yol sorunlarını dikkate alan sesli rotalama ile yönlendirilsinler.  

Navigator for ArcGIS

Anla

Kuruluşunuzun dijital haritalarını her yerde ve her zaman yanınıza alın. Varlıkları ve ilgilenilen alanları bulmak veya çevrede ne olduğunu görmek için güncel bir harita kullanın. Denetim yaparken, doğal afetlere müdahale ederken veya mekansal bağlamdan yararlanan diğer faaliyetlerde bulunurken mekansal farkındalığınızı kullanın.

Explorer for ArcGIS

Elde Et

Kağıda bağlı iş akışlarını bırakın. Saha çalışanlarının, her deneyim seviyesindeki çalışanın kullanabileceği konuma duyarlı uygulamalarla, herhangi bir ortamda doğru veri toplama ve varlık denetimlerini kolayca gerçekleştirmelerini sağlayın. Sahada elde edilen verileriniz derhal kayıt sisteminize alınır böylece iş akışı yönetiminiz kolaylaşır ve bilinçli karar vermeniz desteklenir.

Collector for ArcGIS
Survey123 for ArcGIS

İzle

Bir bakışta karar verin. Anlaşılması kolay paneller ve haritalar, bilinçli karar vermenizi destekler. Gerçek zamanlı veri beslemelerini, konum izlerini ve en önemli olana odaklanan etkinlikleri izleyerek ve raporlayarak saha operasyonlarının durumunu yöneticilerinize iletin. Faaliyetlerin bileşenlerini ve onları etkileyen etkinlikleri ortaya çıkarmak için haritalar ve yönetici panelleri sunun.

Operations Dashboard for ArcGIS

Konum Takibi

Sahada ne olduğunu bilin. Alandakilerin konumlarını paylaşmalarını sağlayın; böylece herkesin nerede olduğunu ve öncesinde nerelerde bulunmuş olabileceğini öğrenebilirsiniz. Konum izleme, ArcGIS'in birden fazla çözümle gerçekleştirebileceği bir özelliğidir. Saha personeli için izleme, tamamen kullanıcı tarafından kontrol edilen bir mobil uygulama aracılığıyla gerçekleştirilebilir. Yetkili yöneticiler ve denetçiler, saha personelini ihtiyaç duyulan alanlara daha iyi yönlendirmek ve saha faaliyetlerinin daha etkin yönetimini desteklemek için izleme verilerini görselleştirmek ve analiz etmek için web uygulaması kullanabilirler.

Tracker for ArcGIS

Paylaş

Bilgi paylaşımı, bir projenin başarısı için kritik öneme sahip olabilir. Tek bir ekip olarak veya birden fazla kurumla işbirliği yaparak, durumunuzun spesifik gereksinimlerine göre ölçeklendirme yeteneği tek bir sistem içerisinde kolayca gerçekleştirilebilir. İç ve dış paydaşlara veri erişimini kolayca kontrol edebilirsiniz. Böylece herkes yalnızca ihtiyaç duyduğu bilgiye sahip olur.

ArcGIS Online


Blog Yazılarımız