Skip to Content

GeoMentor

Derslerinizde modern CBS'yi kullanın

A concentration map of the United States with clustered points in yellow and red on a dark gray background, and a small photo of a smiling student sitting in at a classroom computer station

Coğrafi Bilgi Sistemleri teknolojisiyle derslerinizi daha ilgi çekici hale getirmek ister misiniz?

Öğrencilerinizin mekânsal düşünme yeteneklerini geliştirebilirsiniz. Böylece öğrencileriniz, verileri haritalara ve uygulamalara dönüştürmek için CBS'yi kullanarak bilgileri değerlendirebilir, anlayabilir, toplayabilir ve analiz edebilir. GeoMentor programı; modern CBS’yi derslerinde kullanmak isteyen fen bilimleri, sosyal bilgiler, tarih, coğrafya, ingilizce, matematik, sağlık gibi tüm branşlardaki öğretmenler için hazırlanmış bir programdır.

Esri K-12 Okul Programı

Geleceğimiz zorluklarla mücadele etmeye hazır gençlere bağlı. Bu program ile öğretmenlere öğrencilerin ilgisini çekecek kaynaklar sağlıyoruz. Öğretmenlerimize öğrencilerine karmaşık sorunları coğrafi bir yaklaşımla nasıl çözebileceklerini anlatmaları için destek oluyoruz.

Previous
Next

GeoMentor Programının Faydaları

Ücretsiz CBS Yazılımı

Gerçek dünyadaki sorunları çözmek için dünya standartlarındaki CBS araçlarını kullanmak ister misiniz? GeoMentor, bağlı olduğu eğitim kurumu aracılığıyla çevrimiçi ve masaüstü yazılımları ücretsiz kullanabilir.

Three students sitting in a row at computer stations in a brightly lit modern classroom as a teacher leans between them to explain one of the screen displays

Müfredat Desteği

Teknolojiyle büyüyen öğrencileriniz için coğrafi bilgi sistemleri teknolojileri sayesinde derslerinizi daha ilgi çekici hale getirmek ister misiniz? GeoMentor, modern CBS’yi derslerine entegre edebilmek için müfredat hazırlıkları konusunda Esri Türkiye Eğitim Ekibinden destek alabilir.

A photo taken over the shoulder of a student using a classroom computer station to access an aerial photo with a legend of analysis options

GeoMentor Eğitimleri

GeoMentor programı için özel hazırlanan eğitimler sayesinde Coğrafi bilgi sistemleri teknolojileriyle sorunları çözerken veri yönetimi ve analizi konusunda becerilerini geliştirebilir.

Simple line icon of a map layer with projecting graphs and charts

Ders Dokümanları

GeoMentor derslerinde kullanmak üzere birçok eğitim içeriğine, veriye ve dokümana erişim sağlayabilir.

A person in a white collared shirt using a desktop computer to view a digital city map in blue, white, and purple

Genç Bilginler Yarışması

GeoMentor, CBS'nin kullanılması ve yaygınlaştırılması konusunda destek olurken öğrencileri ile birlikte genç bilgiler yarışmasına katılabilir.

A smiling person holding a resume over the lower part of their face

Sertifika

GeoMentor programının üyesi öğretmenler CBS'nin kullanılması ve yaygınlaştırılmasına katkılarından dolayı sertifika almaya hak kazanırlar.

Bizimle İletişime Geçin

Ortaokul ve liselerde Coğrafi Bilgi Sistemleri'nin nasıl kullanılacağını öğrenmek için

İletişime Geçin