Skip to Content

Savunma

ArcGIS—Savunma için eksiksiz bir sistem.

An area map overlaid with various data points, a map of satellite orbit routes, and a closeup photo of an index finger tapping a map on a screen

Zorlukları başarıyla aşmak için öngörü kazanın

Karar verme sürecini hızlandırın ve sonuçları iyileştirin.

Savunma organizasyonları, birçok sistem, sensör ve kaynaktan gelen verilere dayanarak hızlı ve kesin harekete geçme konusunda zorluklar yaşamaktadır.

Coğrafi bilgi sistemleri (CBS) tabanlı çözümler kullanılarak, tüm operatörler ve karar vericiler;

  • Çeşitli veri türlerini toplama ve entegrasyon yapabilme yeteneğine sahip olur.
  • Operasyonel ortamın tüm yönlerini modelleme, analiz etme ve görselleştirme imkanı sağlar.
  • Alanlar, fonksiyonlar ve düzeyler arasında işbirliğini harmonize eden kullanıcı odaklı uygulamalar sunabilir.
  • Kurumsal düzeyde durum anlayışını ve işbirliğini kolaylaştırır.

 

Bu şekilde savunma organizasyonları, verileri daha iyi entegre edebilir, analiz edebilir ve işbirliği yapabilir, böylece daha anlamlı kararlar alabilirler.

CBS, karar alma yeteneklerini geliştirir

Askeri birimler, ArcGIS'i tüm düzeylerde, personel ve savaş fonksiyonlarını desteklemek, ayrıca modern bilişim ortamlarında kullanmak için kullanır. ArcGIS, buluta teknolojisine uyumlu şekilde tasarlanmış olup, tüm askeri operasyonlar ve işlevlere destek olmak için reddedilen, bağlantısı kesik, aralıklı ve düşük bant genişliği (DDIL) ortamlarına uyarlanabilir.

A composite image with three soldiers wearing camouflage using a laptop in the field, with a map projected from the laptop

Görev sistemleri için konumsal altyapı

Savunma kuruluşları ArcGIS kurumsal yazılımını herhangi bir görev sistemine entegre edebilir. ArcGIS birlikte çalışabilir ve çevik bir işletmeyi destekleyen modern bir BT çerçevesi sağlar. Kuruluşlar, standartları, açık mimarisi ve genişletilebilirliği nedeniyle onu binlerce sisteme başarıyla entegre etmiştir.

Açık ve entegre çalışabilir

ArcGIS, yeniliği teşvik eden açık, esnek ve ortak çalışılabilir bir platformdur. Esri, veriler, hizmetler ve meta veriler için gereken açık standartları desteklemektedir.

Esri'nin vizyonunu keşfedin

Sistemlere entegre olur

ArcGIS, görev sistemlerine entegre olan hizmet tabanlı, genişletilebilir bir teknolojidir. Geliştiriciler ve entegratörler, güvenli savunma operasyonları için jeo-uzamsal altyapı sağlamak üzere ArcGIS'e güvenmektedir.

API'ler, araçlar ve hizmetler bölümüne bakın

Bulut Sistemi

İstihbarat kuruluşları, BT altyapısını modernize etmek ve konsolide etmek için güvenli ve özel bulutları kullanır. ArcGIS Enterprise, Amazon Web Services veya Microsoft Azure bulutlarında ve özel bulutlarda dağıtıma hazırdır.

Dağıtım seçeneklerini görüntüleyin

Çevrim dışı işlemleri destekler

ArcGIS çoklu dağıtım modellerini destekler. DDIL ortamlarını desteklemek için bu kalıplar arasında bilgi sağlanabilir ve çoğaltılabilir.

ArcGIS Enterprise hakkında bilgi edinin