Skip to main content

GeoAcademy Programı

2023 Güz Dönemi


GeoAcademy Yıldızları 9 hafta boyunca başlangıç seviyesinden ileri seviyeye farklı eğitimler alacaklar. Yıldızlar eğitimlerinin son dört haftasında Esri Türkiye’nin Eğitim ve Teknik Destek birimlerinde staj yapma fırsatı yakalayacak. 

 

2023 Bahar Dönemi Yıldızlarımızı Tanıyalım


Nevra Çorapsız

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden 2023 yılında mezun oldum. 

Lisans eğitimimin ilk yıllarında Esri teknolojileriyle tanışmamla birlikte Coğrafi Bilgi Sistemlerine büyük bir ilgi ve merak duymaya başladım. Bu merak duygusu, beni bu alanda kendimi sürekli daha da geliştirmeye ve öğrenmeye itti. Bu süreçte Esri Türkiye tarafından düzenlenen GeoAcademy programıyla karşılaştım. Mezun olduğum gibi başvurmayı planladığım her aşaması titizlikle kurgulanmış bu programın tüm eleme süreçlerini geçerek katılımcılarından biri olma fırsatı yakaladığım için çok mutlu hissediyorum. İlerleyen süreçte Coğrafi Bilgi Sistemleri alanında Yüksek Lisans eğitimine başlayarak bu alandaki bilgi birikimimi geliştirmeyi, “Sürdürülebilirlik” ve “İklim Krizi” gibi yaşamlarımıza doğrudan etki eden konularda çözümler üretmeyi hedefliyorum.

İrfan Taşköprü

Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği bölümünden 2023 yılında mezun oldum. Lisans döneminde almış olduğum dersler ile Coğrafi Bilgi Sistemlerine olan merakım git gide arttı. Lisans dönemi boyunca çeşitli projeler gerçekleştirdim ve bitirme tezimi de CBS alanında tamamladım.

Kendimi Coğrafi Bilgi Sistemleri alanında geliştirmek istediğim için sektörün en iyisi olan Esri Türkiye’nin GeoAcademy programına başvurdum. GeoAcademy’nin her bir mülakat aşamasında dahi çok fazla şey öğrendim. Mülakat aşamalarından GeoAcademy programının ne kadar yoğun olacağını anladım.

GeoAcademy programında sektörün uzmanlarından almış olduğumuz eğitimler ile teknik ve mesleki anlamda kendimizi geliştirmenin yanında, program sürecinde yaptığımız sunumlar ve görüşmeler ile sosyal becerilerimizi de geliştirme fırsatı buluyoruz. GeoAcademy programı çok yönlü eğitimleriyle bizleri profesyonel iş hayatına hazırlıyor. Kariyerime başlamadan önce bu eşsiz programın katılımcısı olduğum için çok mutluyum.

Baver Çetin

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünden 2021 yılında mezun oldum. Mezun olduktan sonra belirli kamu kurumlarında 2 yıla yakın bir süre çalıştım ve Coğrafi Bilgi Sistemleri’nin ve Esri ürünlerinin önemini daha net bir şekilde kavrama fırsatım oldu.

GeoAcademy programının duyurulması ile hayatımızın çok önemli bir parçasında aktif olarak rol alan Coğrafi Bilgi Sistemleri uygulamalarını yakından deneyimleme fırsatını kaçıramazdım. GeoAcademy programı boyunca sürekli olarak gelişen teorik bilgim, uygulamalı eğitimlerle birleştiğinde Esri ürünlerinin çözüm üretme gücünü tam anlamıyla hissettim. Bu kapsamda benim için GeoAcademy süreci oldukça verimli geçti ve program süresince elde ettiğim bilgi birikimleriyle birlikte Esri ürünlerini kullanma hevesim günden güne arttı.

Dürüst olmak gerekirse, GeoAcademy programı başvuracaklar için eşsiz bir fırsat. Bu düzeyde kaliteli ve deneyimli eğitmenlerden Esri ürünlerinin eğitimini aldığım ve kariyerime Esri Türkiye çatısı altında yön verdiğim için kendimi oldukça şanslı hissediyorum.

Osman Türker Ataç

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümünden 2023 yılında mezun oldum.

Lisans eğitimimde karşılaştığım Coğrafi Bilgi Sistemleri oldukça ilgimi çekti ve CBS ve Uzaktan Algılama alanında yan dala başlayarak kendimi bu alanda geliştirmek istedim. Portekiz’de Aveiro Üniversitesi’nde Erasmus yapma şansı elde ettim ve o orada aldığım derslerle birlikte, kariyerimi bu yönde ilerletmek istediğimi fark ettim.

Esri Türkiye çatısı altında, GeoAcademy programına kabul edilmek, bu alanda ilerlemek için oldukça önemliydi benim için. GeoAcademy’de, okullarda öğretilmeyen, oldukça yoğun ve detaylı bir eğitim akışıyla birlikte, CBS sektörüne giriş için sağlam ve önemli bir adım atacağımı düşünüyorum.

Esranur Tanrıkulu

Yıldız Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünden 2023 yılında mezun oldum. Lisans eğitimim süresince içinde bulunduğum projelerde Esri ürünlerini kullanma fırsatım oldu. Lisans eğitimime ek olarak çeşitli projelerde de bu teknolojiyi kullanmak coğrafi bilgi sistemlerinin kapsam alanının çok geniş olabileceğini keşfetmemi sağladı.

Mezun olduktan hemen sonrasında başlayan GeoAcademy yolculuğum ise bana yoğun ve nitelikli bir eğitim süreci ile CBS’ye ve Esri teknolojisine dair pek çok şey öğrenme ve gelişme fırsatı verdi. GeoAcademy boyunca CBS dünyası ile daha yakından tanışma imkanı bulmakla beraber kariyerimi de bu doğrultuda yürütmek istediğim konusunda emin oldum. Bu alanda bilgilerimi derinleştirmeye devam etmeyi ve yüksek lisans yapmayı da hedefliyorum. 

GeoAcademy programının bir parçası olarak hem CBS sektörüne dair hem de çalışma hayatına dair edindiğim geliştirici deneyim için çok mutluyum.

Rabia Gülmez

Gazi Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünden 2023 yılında mezun oldum.

Lisans eğitimim sırasında Coğrafi Bilgi Sistemleri teknolojileriyle tanıştım ve bu alandaki mesleki bilgilerimi geliştirerek kariyerime bu yönde ilerlemek istiyorum. Aynı zamanda ilgi duyduğum oyun geliştirme, 3 boyutlu modelleme ve grafik tasarım konularında kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

GeoAcademy’nin kapsamlı eğitim programıyla kariyerime güçlü bir başlangıç yaptığımı düşünüyorum. Böyle bir programa katılma şansı bulduğum için kendimi çok mutlu hissediyorum.