GeoAcademy Programı

2023 Bahar Dönemi

Güz dönemi başvurları çok yakında


GeoAcademy Yıldızları 8 hafta boyunca başlangıç seviyesinden ileri seviyeye farklı eğitimler alacaklar. Yıldızlar eğitimlerinin son üç haftasında Esri Türkiye’nin Eğitim ve Teknik Destek birimlerinde staj yapma fırsatı yakalayacak. 

 

2023 Bahar Dönemi Yıldızlarımızı Tanıyalım


Selin Palaz

Dokuz Eylül Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nden 2022 yılında mezun oldum.

Lisans eğitimimde birçok mekânsal analiz üretimi sırasında Coğrafi Bilgi Sistemleri ile tanıştım. Lisans sonrası eğitimimde de Coğrafi Bilgi Sistemleri alanında devam etmek ve bu alanda bir kariyer fırsatı elde etmeyi arzuluyorum.

Esri Türkiye sayesinde sürdürülen GeoAcademy programının ise bunun için çok önemli bir adım olduğunun farkındayım ve burada bir katılımcı olduğum için de çok mutluyum. Burada aldığım yoğun ve detaylı eğitimler ile sektöre iyi bir başlangıç yapacağımı düşünüyorum.

Gürkan Turhal

Hacettepe Üniversitesi Geomatik Mühendisliği bölümünden 2022 yılında mezun oldum.

Coğrafi Bilgi Sistemi ile lisans dönemimde aldığım derslerle tanıştım. Derslerimde yaptığım projelerle sayesinde Coğrafi Bilgi Sistemlerine olan ilgim artarak devam etti. Lisans bitirme projemi ise “Kapalı Alan Konumlandırması” için bir android uygulama geliştirme üzerine yaparak Coğrafi Bilgi Sistemleri’nde kendimi geliştirme fırsatı yakaladım.

Mezun olduktan sonra Coğrafi Bilgi Sistemleri alanında bir kariyer hedefliyordum. GeoAcademy kariyer programını gördüğümde bunun kapsamlı bir eğitim programı olduğunu bilerek başvurdum. Esri Türkiye’nin bu programı sayesinde kendimi daha çok geliştirebileceğim. Coğrafi Bilgi Sistemleri alanında kariyerimi yönlendirebileceğim büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum.

Rana Yeşim Doğan

Erciyes Üniversitesi Harita Mühendisliği bölümünden 2022 yılında mezun oldum.

Coğrafi Bilgi Sistemleri ile lisans döneminde aldığım eğitim sayesinde tanıştım. Bir mühendis olarak bu alanda ilerlemeyi ve yüksek lisansımı Coğrafi Bilgi Sistemleri, Uzaktan algılama alanında yapmayı hedefliyorum. Esri Türkiye’nin çatısı altında yetkin kişilerden alacağım eğitimin ve edineceğim deneyimin kariyerim için bir başlangıç noktası olacağına inanıyorum. 

İlerde Coğrafi Bilgi Sistemleri alanında çalışan, sorunlara çözüm üretebilen, vizyon sahibi bir mühendis olmayı hedefliyorum. GeoAcademy programına katıldığım için çok mutluyum.

Fatih Çiçek

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Harita Mühendisliği bölümünden 2023 yılında mezun oldum.

Lisans eğitimim sırasında katıldığım çevrimiçi ve yüz yüze eğitimlerle kendimi Uzaktan Algılama, Fotogrametri ve CBS alanında geliştirmeye çalıştım. Lisans eğitimim sırasında Polonya Varşova Teknoloji Üniversitesi'nde Erasmus yapma fırsatı buldum. Bu süreçte aldığım dersler sayesinde Coğrafi Bilgi Sistemleri alanına yönelik ilgim daha da arttı ve kariyerime bu alanda devam etme kararı aldım.

Daha sonra Esri Türkiye'nin Geoacademy programını keşfettim ve kariyerim adına çok faydalı olacağını düşündüğüm için programa başvurdum. Kariyerimin başında CBS alında lider bir şirket olan Esri Türkiye gibi kurumsal bir şirket ortamını tecrübe etme şansı bulduğum için çok mutluyum.

Zühal Yıldırım

İstanbul Teknik Üniversitesi Geomatik Mühendisliği bölümünden 2022 yılında mezun oldum.

Lisans hayatım boyunca almış olduğum dersler sonucunda Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Uzaktan Algılama alanlarında kendimi geliştirmek istediğime karar verdim. Bu alanlarda kendimi geliştirmek için ilk olarak Türkiye’de Temel Sağlık Hizmetlerine Erişimin Ulusal, Bölgesel ve Yerel Düzeyde araştırılması projesi kapsamında staj yaptım sonrasında ise Orman Yangın Riski Analizinde Bilgi Sistemlerinin kullanımı konusunda bitirme projemi tamamladım.

Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra kendimi CBS alanında geliştirmeye devam ederken Esri Türkiye’nin GeoAcademy programını gördüm ve CBS sektöründe öne çıkan Esri Türkiye’de eğitim görmenin beni kariyer hedeflerim konusunda geliştireceğini inandığım için programa başvurdum. Birçok aşama sonucunda şu an program dahilinde eğitim görmek ve kendimi bu alanda geliştirmeye devam edebiliyor olabilmek beni çok mutlu hissettiriyor. GeoAcademy katılımcılardan biri olma şansına sahip olduğum için hem kendimi çok şanslı hem de mutlu hissediyorum.

Seda Durav

Karadeniz Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nden 2021 yılında mezun oldum.

CBS’nin şehir planlama mesleğinin geleceği için ne kadar kritik bir öneme sahip olduğunun farkında bir şehir plancısı olarak işin inovasyon kısmının ilgi ve yeteneklerimle daha iyi örtüştüğünü düşünüyorum, çağın gerekliliklerine uyum sağlayabilen şehirler üretmek beni motive ediyor. Bu sebeple kariyerimde bu alanda ilerlemeyi planlıyorum.

GeoAcademy programının kariyerim için doğru bir başlangıç olduğunu düşünüyorum. Her aşaması titizlikle hazırlanmış bu akademi süreci boyunca edindiğimiz teknik bilgiler ve mesleki deneyim sayesinde temelden ileri seviyeye CBS'nin pek çok alanında kendimizi geliştirme şansı elde ediyoruz. Bu nedenle GeoAcademy'nin kendime yaptığım en iyi yatırımlardan biri olduğuna inanıyorum.