Skip to Content

GeoAcademy 2022 Güz Dönemi Yıldızları

GeoAcademy Yıldızlarımızı tanıyalım.

2022 GeoAcademy Güz Programı


GeoAcademy Yıldızları 8 hafta boyunca başlangıç seviyesinden ileri seviyeye farklı eğitimler alacaklar. Yıldızlar eğitimlerinin son üç haftasında Esri Türkiye’nin Eğitim ve Teknik Destek birimlerinde staj yapma fırsatı yakalayacak. 

 

2022 Güz Dönemi Yıldızlarımızı Tanıyalım


Tuğçe Bilgiç

Ankara Üniversitesi Jeofizik mühendisliğinden mezun oldum. Şu anda aynı bölümde depremlerin ve sismik dalga fazlarının yapay zeka ile belirlenmesi üzerine yüksek lisans yapmaktayım.

Esri’nin bana sağlamış olduğu bu fırsatı kullanarak hem kendi alanımda hem de farklı çalışma alanlarında sahip olduğum CBS bilgisini ileriye taşımayı ve kendimi geliştirmeyi hedefliyorum.

Pınar Hazan

Hacettepe Üniversitesi Geomatik Mühendisliği bölümünden 2022 yılında bölüm birinciliğiyle mezun oldum. Lisans döneminde almış olduğum dersler ve katıldığım projeler ile kendimi Coğrafi Bilgi Sistemleri, Uzaktan Algılama ve Jeodezi alanlarında geliştirme imkanım oldu.

Kariyerimin ilk aşamasında, CBS ve Uzaktan Algılama alanlarında kendimi daha çok geliştirebileceğim çalışmalar yapmaya devam etmek istiyorum. GeoAcademy’nin sağladığı eğitim ve staj programıyla kendimi CBS alanında daha ileri bir seviyeye taşıyabileceğimi ve gerçek dünya sorunlarına çözüm ararken CBS ve diğer disiplinlerin ortaklaşa kullanılması alanında yorumlama kabiliyetimin gelişeceğine inanıyorum.

GeoAcademy katılımcılarından biri olma şansına sahip olduğum için çok mutluyum.

Ozan Özer

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünden 2021 yılında mezun oldum.

Coğrafi bilgi sistemleri ile lisans döneminde aldığım bir ders sayesinde tanıştım. İlk gördüğüm andan itibaren CBS’ye karşı ilgi ve heyecanım üst seviyede oldu. Aldığım teorik dersleri projelerimde kullanma imkanı buldum. Basemap oluşturarak, alan analizi yaparak ve kent planlarına dair farklı senaryolar oluşturarak pratik yaptım.

Kendini CBS alanında geliştirmek isteyen biri olarak GeoAcademy programını gördüğüm anda başvurdum. Bu programın bana çok fazla bilgi katacağını ve yeni fırsatlar oluşturacağını biliyorum. GeoAcademy programın sonunda her geçen gün gelişen CBS konusunda yetkin bir birey olmayı hedefliyorum.

Elif Çelikel

Yıldız Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünden 2020 yılında mezun oldum. Lisans eğitimim sırasında her alanda kullandığım Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) üzerine kendimi geliştirmek amacıyla, İstanbul Teknik Üniversitesi Coğrafi Bilgi Teknolojileri programında yüksek lisansa başladım.

Hem mesleki açıdan hem de kişisel hayatımda öncelikli olarak benimsediğim “Sürdürülebilirlik” kavramı beni Afet Yönetimi üzerine çalışmaya yönlendirdi. Bu doğrultuda afet yönetimiyle birlikte coğrafi bilgi sistemlerini içeren bir tez üzerinde çalışmaktayım.

Dünya'nın lider CBS yazılımını üreten Esri ürünleri ile üniversite ikinci sınıfta tanıştım ve hayran kaldığım bu teknolojiyi yıllardır takip etmekteyim. Esri Türkiye’nin önemle üzerinde durduğu GeoAcademy programı sayesinde, eğitim ve staj süreçleriyle birlikte CBS alanında kendimi geliştirmeye devam ederken, Esri markasının birçok ürününü işin uzmanından öğreneceğim için çok mutluyum. Kariyerime böyle bir fırsatı yakalayarak başladığım için kendimi çok şanslı hissediyorum..

Ekin Şenol

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Şehir ve Bölge Planlama bölümünden 2020 yılında mezun oldum.

CBS teknolojisi ile lisans döneminde tanıştım. O zamandan beri Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Uzaktan Algılama konularına ilgi duyuyorum. Bu alanlardaki bilgilerimi geliştirmek için Dokuz Eylül Üniversitesi Coğrafi Bilgi Sistemleri anabilim dalında yüksek lisansa başladım.

CBS teknolojilerinin günümüzde önemli olduğu kadar gelecekte de önemli olacağına ve her alanda vazgeçilmez hale geleceğini düşünüyorum. Bu kapsamda GeoAcademy’nin verdiği teorik ve uygulamalı eğitimlerin, kendimi daha fazla geliştirmek için müthiş bir fırsat olduğunu düşünüyorum ve kariyerim için güzel bir başlangıç noktası olarak görüyorum.

Mert Yılmaz

Karadeniz Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği bölümünden 2022 yılında mezun oldum.

Lisans eğitimimde öğrenmekten keyif aldığım programlama dilleri ve veritabanı yönetimi konuları üzerine çalışmalar yaptım. CBS teknolojisi ile lisans eğitimimde tanıştım. GeoAcademy programını duyduktan sonra kendimi bu alanda geliştirmek için mükemmel bir fırsat olduğunu düşündüm. Oldukça yoğun ve zorlu geçen eleme süreçleri sonrasında GeoAcademy programına kabul edilmem öğrenme isteğimi daha da arttırdı.

Bu program dahilinde bizlere verilen eğitim ve imkanların kendimi geliştirebilmem adına çok kıymetli olduğunu düşünüyorum.