GeoAcademy Programı 2022

Bahar Dönemi başvurularımız kapandı.

Güz dönemi için takipte kalınız.

GeoAcademy Programı Amacı


Esri Türkiye, Coğrafi Bilgi Sistemlerinin tüm disiplinlerdeki yerinin önemini bilmekte ve genç bireylere de bu önemi anlatmayı hedeflemektedir. Bu nedenle GeoAcademy Programı ile sizlere CBS ve ArcGIS dünyasına katılmanız için büyük bir fırsat sunmaktayız. GeoAcademy okulunda, Esri Türkiye'nin, Esri sertifikalı kadrosundan birebir eğitim alarak kariyerinize CBS ile yön verebilirsiniz.

Kariyer adımınızda öne çıkabilmek için gereken koşullara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sık sorulan sorulara buradan ulaşabilirsiniz.

 

Program İçerisinde Neler Var?

Previous
Next

GeoAcademy Programı Nasıl İlerliyor?

Başvuru

Başvurular www.esri.com.tr adresi üzerinden gerçekleştirilmektedir. 

Genel Yetenek

Adaylar İnsan ve Kültür biriminin yapacağı Genel Yetenek testini başarı ile geçmek zorundadır.

İngilizce Sınavı

Adayların İngilizce bilgisi ölçülmektedir.

GeoAcademy Sınavı

Adayların CBS'ye olan ilgisi, Araştırma Teknikleri ve Analitik Düşünce Kabiliyetleri ölçülmektedir.  

Kişilik Envanteri, Sunum, Sözlü Görüşme

Her üç aşamayı başarı ile tamamlayan katılımcılardan seçtikleri bir Esri ürünü ile ilgili sunum hazırlamaları istenilir. 

 

Gönderilen sunumlar içerisinden başarılı görülen adaylar, Esri Türkiye Ankara ofisinde sunuma ve sözlü görüşmeye davet edilir.

 

*Sunum konusu, sunum şekli ile ilgili gerekli bilgilendirme e-posta ile adaylara iletilir.

Eğitim

 

Katılımcılar, ArcGIS teknolojisi ile ilgili bir çok eğitim alır. Bu eğitimler;

 

Oryantasyon

Temel Eğitimler

Tamamlayıcı Eğitimler

Teknik Destek Eğitimleri kapsamaktadır.

Staj

Eğitim sonunda adaylar, birimler içerisinde staj yaparak öğrendiklerini uygulama imkanı yakalarlar.

Sertifikasyon

GeoAcademy adayları staj süreleri içersinde Esri'nin hazırlamış olduğu ArcGIS Desktop Associate  sınavına girerler. 

GeoAcademy Yıldızları Neler Söyledi?

Tuğçe Ateş


GeoAcademy programı sayesinde Esri teknolojileri hakkındaki bilgilerimi ve becerilerimi geliştirme fırsatım oldu. Temelden ileri seviyeye çeşitli eğitimleri ve staj sürecini içeren programda CBS ile neler yapılabileceği ve nasıl yapılabileceğine dair birçok yeni bilgi edindim. Program sayesinde iş hayatını deneyimleme fırsatı buldum ve yetenekli olduğum konulara dair farkındalık kazandım. Şuan Esri Türkiye'de Eğitim Uzman Yardımcısı olarak çalışmaya devam ediyorum.

Övünç Ertunç


Jeodezi ve Coğrafi Bilgi Teknolojilerinde yüksek lisans yapmaktayım. Eğitimim boyunca Esri teknolojilerini aktif kullanmıştım ve oldukça hakim olduğumu düşünürdüm. Ancak, 2019’da katılmış olduğum Geoacademy programı bana, CBS’nin ve Esri teknolojilerinin, benim bildiklerimden öte ne denli kapsamlı olduğunu fark ettirdi. 3 ay boyunca almış olduğum eğitimler sonucunda masaüstü, web ve mobil platformlarda kabiliyetler kazandım.

Hasan Güler


GeoAcademy Programında aldığım eğitimler sayesinde, daha önce temel düzeyde sahip olduğum CBS ve Esri çözümleri ile ilgili bilgimi ileri düzeye taşıma fırsatım oldu. Programın içinde yer alan staj dönemi boyunca tüm birimlerle bire bir çalışma fırsatı buldum ve böylece yeni mezun biri olarak iş hayatına hızlı bir şekilde adapte oldum. Programa başlamadan önce, üç ay gibi bir sürede teknik ve iş hayatı anlamında bu kadar yol alacağımı hayal bile edemezdim. 

Fatma Nur Özer


Esri Türkiye ile GeoAcademy programı sayesinde tanıştım. Tam kapsamlı eğitimlerle dolu dolu geçen GeoAcademy programından sonra Esri Türkiye’de Kurumsal Çözümler Grubu’nda Teknik Sektör Uzman Yardımcısı olarak çalışmaya başladım. GeoAcademy benim için okul gibiydi. Teknik olarak donanım kazanmanın yanında çalışma prensibi ve disiplini kazandım. Kendime yaptığım en değerli yatırımlardan biri GeoAcademy oldu.

GeoAcademy 2022 Bahar Dönemi

Programa Başvur