Skip to Content

2020 GeoAcademy Programı Başvuruları Uzatıldı


 Covid-19 vakasının görüldüğü ülke sayısındaki artış nedeniyle, Dünya Sağlık Örgütü Covid-19 salgını ile ilgili derecelendirmesini ‘çok yüksek’ seviyesine çıkarmış; Avrupa Birliği de risk seviyesini yükseltmiştir.

Bu durum karşısında tüm ülkelerde önlemler alınmakta ve risk düzeyleri en aza indirilmeye çalışılmaktadır. Riskleri en aza indirmenin ilk önceliği olarak ülkeler düzenleyeceği ulusal ya da uluslararası toplantılarla birlikte, geniş katılımlı kültürel, sportif ve ekonomik etkinlikleri de iptal edilmekte veya ertelenmektedir.

Bu hususlar ışığında ülkemizde ortaya çıkan vakalar, bizleri de bu tedbirleri ciddiyetle yerine getirmeye teşvik etmektedir. GeoAcademy takvimimizi toplulukları bir araya getirerek risk unsurlarını tetiklememek adına değiştiriyoruz. Daha öncesinde yayınlamış olduğumuz başvuru süremiz de bu planlama doğrultusunda uzatılmıştır.

Risk faktörlerinin ortadan kalkması sonrası yeni takvimimizi sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

GeoAcademy Programı Nasıl İlerliyor?

Başvuru

Başvurular www.esri.com.tr adresi üzerinden gerçekleştirilmektedir. 

İngilizce Sınavı

Adayların İngilizce bilgisi ölçülmektedir.

GeoAcademy Sınavı

Adayların CBS'ye olan ilgisi, Araştırma Teknikleri ve Analitik Düşünce Kabiliyetleri ölçülmektedir.  

Değerlendirme, Sunum ve Sözlü Görüşme

Her iki sınavı başarı ile tamamlayan katılımcılardan seçtikleri bir Esri ürünü ile ilgili sunum hazırlamaları istenilir. 

Gönderilen sunumlar içerisinden başarılı görülen adaylar, Esri Türkiye Ankara ofisinde sunuma ve sözlü görüşmeye davet edilir.

*Sunum konusu, sunum şekli ile ilgili gerekli bilgilendirme e-posta ile adaylara iletilir.

Eğitim

Katılımcılar, ArcGIS teknolojisi ile ilgili bir çok eğitim alır. Bu eğitimler;

  • Oryantasyon
  • Temel Eğitimler
  • Tamamlayıcı Eğitimler
  • Teknik Destek Eğitimleri kapsamaktadır.

Staj

Eğitim sonrası tüm GeoAcademy Yıldızları şirket içerisindeki farklı departmanlarda staj yaparlar. 

 

Sertifikasyon

GeoAcademy adayları staj süreleri içersinde Esri'nin hazırlamış olduğu ArcGIS Desktop Associate 10.5 sınavına girerler. 

2019 GeoAcademy Yıldızları Neler Söyledi

Övünç Ertunç


Esri Türkiye’de Konumsal Analiz Ürünleri Uzman Yardımcısıyım. Aynı zamanda, Jeodezi ve Coğrafi Bilgi Teknolojilerinde yüksek lisans yapmaktayım. Eğitimim boyunca Esri teknolojilerini aktif kullanmıştım ve oldukça hakim olduğumu düşünürdüm. Ancak, 2019’da katılmış olduğum Geoacademy programı bana, CBS’nin ve Esri teknolojilerinin, benim bildiklerimden öte ne denli kapsamlı olduğunu fark ettirdi. 3 ay boyunca almış olduğum eğitimler sonucunda masaüstü, web ve mobil platformlarda kabiliyetler kazandım. Esri Türkiye’de çalışmaya başladığımdan beri ileri düzey konumsal analizler ve bu iş süreçlerinin otomasyonu üzerine kendimi geliştirmekteyim

Hasan Güler


GeoAcademy Programında aldığım eğitimler sayesinde, daha önce temel düzeyde sahip olduğum CBS ve Esri çözümleri ile ilgili bilgimi ileri düzeye taşıma fırsatım oldu. Programın içinde yer alan staj dönemi boyunca tüm birimlerle bire bir çalışma fırsatı buldum ve böylece yeni mezun biri olarak iş hayatına hızlı bir şekilde adapte oldum. Programa başlamadan önce, üç ay gibi bir sürede teknik ve iş hayatı anlamında bu kadar yol alacağımı hayal bile edemezdim. GeoAcademy ile başladığım Esri Türkiye serüvenine şu an Kurumsal Çözümler Grubu’nda Teknik Sektör Uzman Yardımcısı olarak devam etmekteyim.

Fatma Nur Özer


Esri Türkiye ile GeoAcademy programı sayesinde tanıştım. Tam kapsamlı eğitimlerle dolu dolu geçen GeoAcademy programından sonra Esri Türkiye’de Kurumsal Çözümler Grubu’nda Teknik Sektör Uzman Yardımcısı olarak çalışmaya başladım. GeoAcademy benim için okul gibiydi. Teknik olarak donanım kazanmanın yanında çalışma prensibi ve disiplini kazandım. Kendime yaptığım en değerli yatırımlardan biri GeoAcademy oldu.

Esri Türkiye GeoAcademy Programı Başvuru

Hemen Başvur