Skip to main content

Esri Türkiye Genç Bilginler Yarışması

11 Şubat Proje Gönderim Tarihi

17 Şubat Final Sunum Tarihi I Mövenpick Otel Ankara


Sık Sorular Sorular 


Esri Türkiye Genç Bilginler Yarışması’na katılım ücretsizdir.

Geçmişte yapmış olduğunuz proje ile başvurabilirsiniz. Projenizin 2021 yılından eski olmaması, kazanma şansını arttıracaktır.

Esri Türkiye Genç Bilginler Yarışması’na grup olarak hazırlanan proje ile katılabilirsiniz. Proje sunumu en fazla 2 kişi ile gerçekleştirilebilir. Grubun kazanması halinde, grubun belirleyeceği 1 kişi Esri Kullanıcı Konferansı’na katılabilecektir.

Final Sunumları Esri Türkiye Ankara ofisinde gerçekleşecektir.  Adayların bu lokasyona ulaşımları konusunda Esri Türkiye'nin bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Posterinizin dili Türkçe olmalıdır. Poster boyutları hakkında detatylı bilgi için katılım koşullarını inceleyebilirsiniz.

Tüm başvurular online olması gerekmektedir. Elden başvuru kabul edilmeyecektir. 

Yarışmayı kazanan finalistin vize, etkinlik katılım bedeli, yemek, ulaşım ve konaklama masraflarını karşılamaktayız. 

Evet, birden fazla proje ile katılabilirsiniz; ancak bir projeniz finale kalabilir. 

Evet, başka bir yerde yayınlanmış projeniz ile katılabilirsiniz.  

 Esri yazılımları, belli bir uzmanlığa değil, içinde konum bilgisi olan her kesime hitap etmektedir. Hangi okulda okuduğunuz dikkate alınmaksızın (Okulunuz Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer almalıdır) , her disiplinden katılım sağlanabilir.

Finalistlerimizin yapacakları sunumlar Türkçe olacaktır.

Doktora Tezi aşamasına gelmiş bir proje, son derece kapsamlı ve bilimsel bir çalışma olduğu için, diğer projelerle aynı değerlendirme kriterlerine tabi tutmayı istemeyiz. Doktora tezleri, içerik itibariyle, bu yarışma kapsamının oldukça üzerinde kalmaktadır.