Esri Türkiye'nin Genç Bilginleri


Önceki senelerde derece alan Genç Bilginlerimiz hakkında bilgi edinin.

2022 Yılı Esri Türkiye Genç Bilgini İrem Ergül

İrem, Dirençli Şehirler İçin Acil Durum Tesisi Yer Seçimi projesi ile yarışmada birinci oldu.

İnceleyin

2021 Yılı Esri Türkiye Genç Bilgini Gizem Baydı

Gizem, İklim Değişikliğine Uyumlu Yeşil Alan Planlaması: Kartal İlçesi Örneği ile yarışmada birinci oldu.

İnceleyin

2020 Yılı Esri Türkiye Genç Bilgini Fulya Aydın Kandemir

Fulya, “Afrika’da Su Kıtlığı: Deniz Suyu Solar Desalinasyon Uygulanabilirliğinin CBS ile Analizi” projesi ve sunumuyla, Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsü'nden projesiyle Esri Türkiye 2020 kazananı oldu. Fulya'nın projesine aşağıdaki linkten ulaşabilirisiniz.

İnceleyin

2019 Yılı Esri Türkiye Genç Bilgini Mustafa Yücel

Mustafa, Drone2Map ve ArcGIS Platformlarının İnsansız Hava Araçları ile Entegrasyonu Kullanılarak Kaya Düşmelerinin 3D Modellenmesi projesi ile yarışmaya katıldı. Jürinin seçimi ile Esri Türkiye Genç Bilginler Yarışması finalisti seçildi. Hazırladığı projeye aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz.

İnceleyin

2018 Yılı Esri Türkiye Genç Bilgini Kürşat Aksoy

Kürşat, Eskişehir İli Mevcut Yeşil Alanlar ve Yeşil Altyapı Sisteminin Kurgusunun Oluşturulması projesi ile yarışmaya katıldı. Jürinin seçimi ile Esri Türkiye Genç Bilginler Yarışması finalisti seçildi. Hazırladığı projeye aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz.

İnceleyin

2017 Yılı Esri Türkiye Genç Bilgini Balca Ağaçsapan

İnsansız Hava Aracı Verileri Kullanılarak Bina Çatılarının Fotovoltaik Potansiyellerinin CBS Tabanlı Değerlendirmesi Projesi ile 2017 yılı Esri Türkiye Genç Bilginler Yarışması finalisti seçildi. Hazırladığı projeye aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz.

İnceleyin