Başarı Hikayeleri

Konumun Gücü Her Yerde

İşlerinizde konumun gücünden faydalanın, işinize kattığınız değeri başarı hikayelerimizle paydaşlarımıza anlatalım.

Başarı Hikayelerine Göz Atın

Yenilikçi Çözümler, Değişim ve Başarı

Esri Türkiye, kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için eksiksiz CBS ve haritalama teknolojisi sağlamayı amaçlamaktadır. Kullanıcılarımızın en zorlu teknoloji sorunlarını çözmek ve başarılarını sağlamak bizim misyonumuzdur. 

Birçok kuruluş, bilgiyi verimli bir şekilde paylaşmak, kaynakları kullanmak ve operasyonlarını ve hizmetlerini etkili bir şekilde iyileştirmek için CBS çözümlerimizi/uygulamalarımızı benimsemiştir.

Aşağıdaki alanlarda başarılı çözümlerin planlanması, tasarımı, uygulanması ve bakımı aşamalarında Esri teknolojileri kullanılmıştır:

Mimarlık, Mühendislik, İnşaat

Çevre Yönetimi

Varlık Yönetimi

Sağlık ve İnsan Hizmetleri

Yerel Yönetimler

Kamu Hizmetleri

Akıllı Topluluklar

Ulaşım

Kentsel ve Bölgesel Planlama

Altyapı

Veri Analiziyle Karar Alma Gücü

ArcGIS Monitor kurulumu öncesinde, CBS ekipleri darboğazların kaynağı hakkında sistem ekiplerini ikna etme konusunda yetersiz kalmaktaydı. Eldeki altyapıyla sorunun kaynağını net bir şekilde göremediklerinden dolayı, müdahalelere rağmen sorunlar devam edebiliyordu. ArcGIS Monitor'ün çıktılarının doğruluğu ve güvenilirliği kanıtlandıkça, CBS birimi kararlarında daha etkili bir rol oynamaya başladı. 

Hikayeyi oku

Ulaşım

Canlı Trafik ile Rotalama

İBB, Ekim 2021'de Esri çözümlerini kullanarak bir proje hayata geçirmek için çalışmalara başladı. Veri düzenlemeleri ve iki farklı veri setini birleştirme işlemi büyük bir çalışmayı gerektiriyordu. İBB, geçmiş yıllara ait geniş trafik verilerini kullanarak canlı trafik yoğunluğu veri setini oluşturdu. Bu projede masaüstü ve sunucu tabanlı Esri çözümlerinden faydalandı.

Hikayeyi oku
Aerial imagery of London's Westminster area provides a key input for the country-scale digital twin using GIS technology

Telekomünikasyon

ArcGIS Machine Learning ile Müşteri Tahmini

Turkcell, pazar büyümesi ve tüketici talebinde yüzde 80'in üzerinde bir veri doğruluğu oranı gerçekleştirerek altyapı ve satış faaliyetlerinin iyileştirilmesine olanak sağladı. Turkcell, Ookla tarafından sağlanan hız testi verilerini kullandı.

Hikayeyi oku
World map with location markers shows Cisco's service supply chain which they manage with the help of location intelligence

Tarım

Tarımda Konum Destekli Karar Yönetimi

GÜBRETAŞ, ArcGIS çözümleri kullanarak sahadan toplanan konumsal verileri hızlı bir şekilde arşivleyerek, analizler doğrultusunda doğru bölge için uygun gübre önerileri sunabiliyor.

Hikayeyi oku

Başarı Hikayelerine Göz Atın

Tüm Başarı Hikayeleri

Daha Fazla Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçin