Skip to main content

Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GVKY)

Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Yönetmeliği

25 Mayıs 2018’de yürürlüğe giren Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GVKY) Avrupa Birliği (AB) gizlilik yasasında önemli bir değişikliktir. Yönetmelik bireyin kişisel bilgilerini kontrol etme hakkına öncelik vermektedir. Avrupa Birliği’ndeki (AB) kişilere mal ve hizmet sunmayla bağlantılı olarak kişisel veri işleyen veya Avrupa Birliği’nde AB vatandaşlarının davranışlarını izleyen şirketlere, devlet dairelerine, kâr gütmeyen ve Avrupa Birliği dışındaki diğer kuruluşlara yeni kurallar dayatmaktadır.

Esri Türkiye, tüm müşterilerine gizlilik koruması sağlayarak GVKY ile uyumlu olma taahhüdündedir.

GVKY’nin Esri Türkiye açısından önemi

Doğrudan etkileşim içerisinde bulunduğumuz kişilerin kişisel bilgilerini biz denetleriz. Bunun örnekleri sitemizde bir form dolduran kullanıcılardır.

GVKY, denetleyicilere kişisel bilgi işleme izni veren altı yasal esas ortaya koymaktadır. Bunlar: sözleşme gerekleri, yasal yükümlülükler, hayati çıkarlar, kamu çıkarı, meşru çıkar ve onaydır. Müşterilerimiz ile yaptığımız işin çoğu sözleşme gereği veya meşru çıkar nedeniyle tasnife tabidir (gizlidir). Diğer durumlarda (örneğin web taramayı izleme veya pazarlama), kişisel bilgi toplamadan önce onay alırız.

Esri Türkiye nasıl hareket ediyor

Esri Türkiye, kişisel bilgilerinizi her tür saldırıdan ve veri ihlalinden koruma taahhüdü verir. Tüm ticari sistemlerimizde uygun güvenlik denetimlerini uygulamaya koyduk. Düşük olasılıklı bir veri ihlali durumunda GVKY’nin kişiyi bilgilendirme şartlarına uyarız.

Daha fazla bilgi

Gizlilik sorunları veya GVKY ile ilgili herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, info@esriturkey.com.tr ile iletişim kurun.

Gizlilik sorunlarıyla ilgili sorularınız veya endişeleriniz mi var?

privacy@esri.com’a bir e-posta gönderin

Mesajımı başlat