CBS Nedir?

Coğrafi Bilgi Sistemleri, dünyayı daha iyi anlamanıza yardımcı olur.

CBS Nedir?

Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS), verilerin toplanması, saklanması, analiz edilmesi, kullanıcıya sunulması gibi işlevleri bütünleştiren bir bilgi sistemidir. Kökünü Coğrafya biliminden alan CBS, birçok veri tipinin birleşmesinden oluşur. CBS, hayatımızın her alanına giren mekansal konumların analizi ile birlikte bilgi katmanları düzenleyerek haritalarda ve 3B sahnelerde görselleştirme yapılmasını sağlar. Bu benzersiz yetenekle CBS, kullanıcıların daha akıllı karar vermelerine yardımcı olmak için veriler arası modellemeler yaparak ve ilişki kurarak kullanıcıya daha derin bir bakış açısı sunar.

      

CBS ile Neler Yapılabilir?

Her sektörden binlerce kullanıcı, haberleşmek, analiz yapmak, bilgi paylaşmak ve karmaşık problemlerin çözümü için CBS’den faydalanmaktadır.

CBS Nasıl Çalışır?


CBS teknolojisi, coğrafya bilimlerini anlamak ve diğer verilerle işbirliği sağlamak için araçlar kullanır. Her türlü veriyle birlikte harekete geçirilebilir ve farklı platformlar ile entegre olabilir. 

Previous
Next

CBS’yi Kimler Kullanır?

CBS; tüm kanallara katılım, paylaşım ve işbirliği sunar. CBS teknolojisi ile birlikte ilişkilerin nasıl güçlendiğini, verimliliğin nasıl arttığını ve kamusal alanlarla iletişimin nasıl açıldığını keşfedin.

Previous
Next